Jak vznikla Rekreace ROH – Dovolená jako tenkrát v Tatrách

Prvotní myšlenka se zrodila v lednu roku 2007 v hlavě produkčního a obchodního ředitele CK ATIS – Petra Krče, při návštěvě hotelu Morava, se kterým probíhala úspěšná spolupráce již několik let. Při setkání a kávičce s paní ředitelkou hotelu, byl pozván do nové sauny, aby se přesvědčil o již známých kvalitách hotelu.

Jak dopadlo saunování bohužel není známo, ale při cestě do podzemí hotelu, kde je situována sauna, narazili na sklad, který na první pohled zaujmul množstvím vyřazených sklenic, talířů, ručníků a jiných předmětů s logem ROH. Zatím, co si zaujetím Petr Krč prohlížel všechny tyto věci, paní ředitelka prohlásila, že to vše čeká na vyhození. V tu chvíli z úst Petr Krč vyslovil, „nikoliv kolegyně vyhodit, ale vystavit!“.
Myšlenka byla využít těchto „relikvií“ a postavit na tom zajímavost pro turisty. Retro pobyt, to je to co vystihovalo myšlenku v návaznosti na nalezene předměty. Málo kdo věděl, a díky retro Rekreaci ROH už i dnes ví, že hotel Morava sloužil jako zotavovna pro dělnickou třídu, ale hlavně se zde natáčel film od režiséra Bořivoje Zemana Anděl na horách v hlavní roli s Jaroslavem Marvanem.
Stačilo už jen vymyslet, proč by měla retro dovolená ve stylu ROH rekreanty zajímat. Lidi se chtějí bavit, chtějí mít z dovolené zažitky a mít na co vzpomínat. Odmyslíte-li si dobu, ve které tyto pobyty probíhaly, tak se ve své podstatě nejedná o nic jiného než dnešní „moderní“ zájezdy s programem a animátory.

Takto vznikla retro Rekreace ROH – Dovolená jako tenkrát v Tatrách. Dobrovolná rekreace v recesním podání, v duchu odborářských hesel, dobové výzdoby a zábavy.

Rekreace ROH v datech

  • První turnus se uskutečnil: září 2007
  • Počet první rekreantů: 90 lidí