POČÁTEK A „konec“ REKREACE ROH

Jak vznikla Rekreace ROH – Dovolená jako tenkrát v Tatrách

Prvotní myšlenka se zrodila v lednu roku 2007 v hlavě produkčního a obchodního ředitele CK ATIS – Petra Krče, při návštěvě hotelu Morava, se kterým probíhala úspěšná spolupráce již několik let. Při setkání a kávičce s paní ředitelkou hotelu, byl pozván do nové sauny, aby se přesvědčil o již známých kvalitách hotelu.

Jak dopadlo saunování bohužel již není známo, ale při cestě do podzemí hotelu, kde je situována sauna, narazili na sklad, který na první pohled zaujmul množstvím vyřazených sklenic, talířů, ručníků a jiných předmětů s logem ROH. Zatím co si se zaujetím Petr Krč prohlížel všechny tyto věci, paní ředitelka prohlásila, že to vše čeká na vyhození. V tu chvíli z úst Petr Krč vyslovil, „nikoliv kolegyně vyhodit, ale vystavit!“.

Myšlenka byla využít těchto „relikvií“ a postavit na tom zajímavost pro turisty. Retro pobyt, to je to co vystihovalo myšlenku v návaznosti na nalezene předměty. Málo kdo věděl, a díky retro Rekreaci ROH už i dnes ví, že hotel Morava sloužil jako zotavovna pro dělnickou třídu, ale hlavně se zde natáčel film od režiséra Bořivoje Zemana Anděl na horách v hlavní roli s Jaroslavem Marvanem.

Stačilo už jen vymyslet, proč by měla retro dovolená ve stylu ROH rekreanty zajímat. Lidi se chtějí bavit, chtějí mít z dovolené zažitky a mít na co vzpomínat. Odmyslíte-li si dobu, ve které tyto pobyty probíhaly, tak se ve své podstatě nejedná o nic jiného než dnešní „moderní“ zájezdy s programem a animátory.

Takto vznikla retro Rekreace ROH – Dovolená jako tenkrát v Tatrách. Dobrovolná rekreace v recesním podání, v duchu odborářských hesel, dobové výzdoby a zábavy.

Bohužel, po 15 letech dne 25.3. 2023 skončil příběh plný krásných zážitků rekreace ROH – dovolená jako v Tatrách. Důvodem byla rekonstrukce a modernizace hotelu Morava, tímto zaniklo kouzlo a myšlenka recesní dovolené. 

Rekreace ROH – Dovolená jako tenkrát v tatrách v datech:

  • První turnus se uskutečnil: září 2007
  • Poslední turnus: únor 2023
  • Počet rekreantů prvního turnusu: 90
  • Počet rekreantů posledního turnusu: 139
  • Počet turnusů: 50
  • Délka života: 15 let
  • Celkový počet rekreantů: 6 539

Rekreace ROH – Dovolená jako tenkrát v jeseníkách

Konec Rekreace ROH na hotelu Morava v Tatranské Lomnici pro nás nepřipadal v úvahu, po vypití mnoha černých káv i bezesných rán a díky dobré konstalaci hvězd a náhod Rekreace ROH nekončí!

Dozvěděli jsme se, že v Jeseníkách na hotel Neptun, který si zachoval stylového ducha 70. let, nastupuje nový ředitel, shodou okolností náš dlouholetý obchodní partner. Slovo dalo slovo a v září 2023 bude 1. (51.) turnus Rekreace ROH! Rekreace ROH – Dovolená jako tenkrát jede dál,jen se přesouvá do Jeseníků, které také pamatují dobu odborářských rekreací ve stylu filmu Anděl na Horách.

Rekreace ROH – Dovolená jako tenkrát v jeseníkách v datech:

  • První turnus se uskutečnil: září 2023
  • Druhý turnus se uskuteční: srpen 2024
  • Třeří turnus se uskuteční: září 2024